google.com, pub-8535950793638157, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
26 Nisan 2021 - Pazartesi 20:29 Bu haber 630 kez okundu
 
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU BAŞKANLIĞINDA AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun Başkanlığında Akdeniz Bölge Toplantısı gerçekleşti.
EKONOMİ Haberi
TOBB BAŞKANI RİFAT HİSARCIKLIOĞLU BAŞKANLIĞINDA AKDENİZ BÖLGE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ

Toplantıda söz alan Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kaya ,Bölgenin tarıma dayalı bir ekonomiye sahip olduğuna dikkat çekerek özellikle, bölgede Narenciye dikim alanlarının son yıllarda çok fazla arttığına değindi. Narenciye alanlarının artmasıyla üretiminde arttığı, bununla birlikte ürünlerin pazarlanmasında, ihracatında yaşanan sıkıntı ve sorunlarında arttığına değindi.

Özellikle ihracatta yaşanan eksikliklerin Bakanlık nezrinde yapılacak girişimlerle neticelendirilmesini de talep eden Başkan Murat Kaya,  değişen iklim koşullarının ve yanlış su kullanımından kaynaklı yaşanan olumsuz etkileri de paylaştığı konuşmasında, İhraç edilen ürünlerin satış fiyatlarının rakip ülkelere göre neredeyse yarı yarıya olduğunu ifade etti.

Üretimde modern sulama tekniklerinden, paketleme, ambalajlama, nakliye konularında yaşanan sorunları da toplantıda dile getiren Başkan Murat Kaya, son olarak  “ Aşı olsak da tedbirlere devam etmeliyiz” sözlerini kaydetti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TOBB, BAŞKANI, RİFAT, HİSARCIKLIOĞLU, BAŞKANLIĞINDA, AKDENİZ, BÖLGE, TOPLANTISI, GERÇEKLEŞTİ,
Yorumlar
Haber Yazılımı