google.com, pub-8535950793638157, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber Detayı
05 Ocak 2021 - Salı 14:03 Bu haber 1181 kez okundu
 
“ARATOS FELSEFE YAZILARI” KİTABI YAYINLANDI
Aratos Dergisi yeni kitaplar yayınlayarak yoluna devam ediyor. Bugüne kadar derginin eki olarak yayınlanan kitapların sayısı 47’yi buldu. Aratos Yayınları’ndan çıkan son kitap ise “Aratos Felsefe Yazıları” başlığını taşıyor.
KÜLTÜR Haberi
“ARATOS FELSEFE YAZILARI” KİTABI YAYINLANDI

Aratos Yayınları 2020’de, 1. Sosyoloji Araştırmaları Sempozyumu’nun konusu olan “Basın Sosyolojisi”, Tarsuslu yazar Koral Boro’nun “Çocukluğumun/Gençliğimin Türk Sineması ve Artistleri” ile gazeteci-yazar ve Aratos dergisi yayın yönetmeni Uğur Pişmanlık’ın “Yeryüzü Olayları” kitabını yayınlamıştı.

Edinilen bilgiye göre, 2021 yılının ilk kitabı olarak çıkan “Aratos Felsefe Yazıları”, Aratos dergisinde yayınlanan yazıların bir seçkisi olarak yayınlandı.

“Aratos Felsefe Yazıları” kitabında yazılarıyla yer alan akademisyen ve yazarlar şunlar; Prof. Dr. Uluğ Nutku, Arslan Kaynardağ, Prof. Dr. Ömer Naci Soykan, Prof. Dr. Afşar Timuçin, Prof. Dr. Zehra Gülaşkın, Prof. Dr. Kamuran Elbeyoğlu, Prof. Dr. Sabri Büyükdüvenci, Prof. Dr. Bekir S. Gür, Doç. Dr. Mustafa Günay, Celal Gürbüz, Prof. Dr. Tevfik Çavdar, Doç. Dr. Erdem Çiftçi, Prof. Dr. Örsan K. Öymen, Prof. Dr. Adnan Gümüş, Prof. Dr. Ertuğrul Rufayi Turan, Prof. Dr. Yasin Ceylan, Prof. Dr. Betül Çotuksöken, Doç. Dr. Özlem Duva, Prof. Dr. Silvina Nicholson, Prof. Dr. Doğan Göçmen, Prof. Dr. Eyüp Erdoğan, Turan Alptekin, Yüksel Pazarkaya, Uğur Pişmanlık.

Aratos dergisi yayın yönetmeni gazeteci-yazar Uğur Pişmanlık, kitabı eski kuşak felsefecilerden Arslan Kaynardağ anısına ithaf ettiklerini belirterek, “Aratos Felsefe Yazıları’, Aratos dergisinde yayımlanmış felsefe yazılarının bir derlemesidir. Böylece tamamı olmasa da felsefe yazılarından oluşan bir toplu seçkiyi okurla buluşturmayı ve bunları kitap olarak da kalıcılaştırmayı amaçladık. Derginin çeşitli tarihli sayılarda yayımlanmış yazılar yer almaktadır.

Aratos dergisinin yola çıktığı ilk sayıdan itibaren dergimize, felsefe okulumuza, sanatevimize yazılarıyla katkıda bulunan, emek veren, gönül veren tüm değerli hocalarımıza teşekkür ediyor ve saygıyla selamlıyoruz.

Aratos dergisi olarak, Tarsus kent tarihi ve kültürünün yanı sıra edebiyat ile felsefi kitaplarını yayınlamayı önemsiyoruz. Bazı kitaplarımızın 2 ya da üç kez baskı yapmış olması bizim açımızdan çok anlamlıdır” diye konuştu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: “ARATOS, FELSEFE, YAZILARI”, KİTABI, YAYINLANDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı