Yazı Detayı
13 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:48
 
''KİRALIK KALEMLER...''
SEVDA EREN NAZLI
sevdaerennazlı33@gmail.com
 
 

KİRALIK KALEMLER

Doğru söyleyeni 9 köyden kovuyorlar madem, ben de size 10. Köyden sesleniyorum.

Özellikle satılık kalem demedim farkındaysanız.

Kiralık kalem dedim.

Neden?

Çünkü bu kalemler cidden kiralık.

Parayı kim verirse onun borazanını öttürürler.

Geçen Büyükşehir Belediye Meclisinde olanları tüm kamuoyu izledi.

Ama bu kalemler hemen ertesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’i övmek, haklı çıkarmak için sıraya girdi.

Neden mi?

Çünkü kiminin 3 günlük internet sitesine reklam talebi var, kiminin laptopu eskimiş(!) yenisini istiyor, kimisi aylık düzenli ödemeyi nereden alırsa kalemini ona satıyor, kiminin hala belediyeye girebilme umudu var. Malum belediye gazeteci doldu. Bunlarınki de bir umut. “Bize de sıra gelir mi?” umudu…

Biri çıkmış, demiş ki, “Mersin halkı kavgayı sevmez, egoyu sevmez,sandığa saygı duyar,seçilen başkanlar hizmet etsin ister.” Ama bunu derken ilçe belediye başkanlarını özellikle de Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ı kast ederek söylemiş. Sen CHP’den Toroslar İlçe Başkanlığına aday olmuş birisin, açıkça tarafsın, siyasi yenilgin var, siyasi kıskançlığın var, o nedenle yazdığını okuyup dikkate alan 3-5 kişi var. 6.kişiyi de bulamazsın. Bari “gazeteci gözüyle yazıyorum” demeyin. Zira bu söyleminizin, insaf, akıl veya izanla izahı mümkün değil.

Daha 5 gün önce sosyal medyanda “Dik dur eğilme bu örgüt seninle Vahap Seçer” diye slogan atıyordun. Şimdi çıkıp gazetecilik taslıyorsun. Komik olmayın.

Petrolcü gazeteci(!) arkadaşa sormak lazım, 1 senedir “Ben bilirim, ben yaparım olur, ben istediğime söz veririm istediğime vermem” egosunu taşıyan Vahap Seçer değil midir? Ama bunları yazamazsın değil mi?

Bir de eline mikrofon alıp köy köy gezen CHP’li belediye başkan adayı, milletvekili adayı, ilçe başkan adayı… Say say bitmeyen adaylıkları olan radyocu var. Her dönem CHP’den bir yerlere adaydır kendisi. Gerçi son dönemde Büyükşehirin Sosyal İşler Daire Başkanlığına çok talip oldu ama Vahap bey dışarıda dursun, algı yönetsin dediği gazeteci tayfasına dahil etti onu.

Köy köy gezip, Vahap başkanı övdürmeye çalışan radyocu, hatırlar mısınız bilmem, birkaç ay önce “Biz Vahap Seçer’i yolda bulmadık” diye de yazı yazmıştı. Nasıl, çok komik değil mi?

Siyasetçiysen siyaset yap kimsenin sözü yok ama gazetecilik kisvesi altında siyaset yapmayın, daha fazla gülünç duruma düşmeyin!

Anlayacağınız gazeteci, radyocu kılığına bürünüp kim daha çok övecek, kim daha çok yaranacak diye yarışa girmiş kişilerden sadece bazıları bunlar…

Son sözüm Sayın Vahap Seçer’e, bu paralı kalemşörlerle gaza gelip, “Ben neymişim be!” deme başkan.  Müritlerin hocayı uçurduğu gibi bu kişiler de seni uçuruyor ama maazallah. 3 gün musluğu kesersen, 4.gün karşında olurlar benden söylemesi.

 

 
Etiketler: ''KİRALIK, KALEMLER...'',
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
Haber Yazılımı