google.com, pub-8535950793638157, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Yazı Detayı
14 Nisan 2020 - Salı 13:53
 
''EKMEĞİNİN TUZU YOK...!''
Nevzat Doğan
nevzatdogan@gmail.com
 
 

''EKMEĞİNİN TUZU YOK...!''

Yapılan bir hizmetin, verilen bir emeğin yok sayılması ve itibarsızlaştırılması durumlarında “Yok kardeşim, benim ekmeğimin TUZU yok’’ diye kendi kendimize kızar sitem ederiz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da  “Maalesef ekmeğinin tuzu yok’’  Ne yaparsa yapsın hep bir itibarsızlaştırma kampanyası, engelleme çabası ve kulp takımalar başlıyor.

Şuan Türkiye genelinde Mersin dâhil 10 şehir hastanesi faaliyette, 5 tanesi bir aksilik olmazsa bu yıl içerisinde,3 şehir hastahanesi de 2021 yılında hizmete girecek. Bu şehir hastahaneleri yapılırken ne gerek var bu devasa hastanelere dediler. Korona virüs salgını nedeniyle enfekte hasta sayısı ve ölüm vakaları sürekli artıyor. Bu illetin bir aşısı veya ilacı bulunmazsa,  korkarım ne gereği var dediğiniz bu hastanelerde yetersiz kalacak.

Devletimiz,  virüsün Çin’de ilk görüldüğü andan itibaren Sağlık Bakanlığımızın takdire şayan çalışmaları ve gerekli tedbirleri almaları nedeniyle Avrupa’daki birçok ülke gibi sarsıcı sıkıntılar yaşamadı ülkemiz, inşallah da yaşamaz. Vatandaşlar olarak yetkililerin uyarılarına uyar, gerekli tedbirleri alırsak dünyayı kırıp geçiren bu illeti atlatırız inşallah…

AB ve Amerika da tanı ve tedavi için ücret alınırken Ülkemizde devletimiz vatandaşından bir kuruş dahi ücret almıyor. Tüm bu hizmetleri vatandaşına ücretsiz olarak veriyor.

Kardeşim takır takır vergilerimizi ödüyoruz, tabi ki de ücretsiz olarak verecekler dediğinizi duyar gibiyim. 

Avrupa ülkeleri maske bulamazken devletimiz vatandaşına yine bir kuruş almadan maske vermekle kalmıyor evlerine kadar gönderiyor.

Bazı kesimler ne diyor; ‘’Bu iktidar dünyanın en iyi işini de yapsa alkışlayacak halimiz yok, bizim görevimiz eleştirmek, seçmenimizin bize verdiği görev bu kardeşim’’ diyor.  Yanlışı eleştirin, hırsızlık,  yolsuzluk varsa takibini de yapın, ancak ülke ve insanımız menfaatine olan hizmetleri takdir etmeseniz de hiç olmazsa engel olmaya, itibarsızlaştırmaya çalışarak insanların şevkini kırmayın. Sizlerden tek istirhamımız bu.

Birçok işyerinin zorunlu olarak kapatılması nedeniyle mağduriyetler yaşanmaya başlandı.  Yaşanan bu sıkıntılar giderilmeye çalışılıyor yine burun kıvırmalar.

Tabi ki herkesi memnun etmek zor…

tarsus haber - mersin haber

 
Etiketler: ''EKMEĞİNİN, TUZU, YOK...!'',
Yorumlar
Haber Yazılımı