Haber Detayı
16 Ekim 2021 - Cumartesi 11:28
 
ŞİİR HER YERDE
Mersin’li şair Filiz Daş’ın gelirini sokak hayvanlarına bağışladığı ‘’TESADÜF OLAMAZDI’’ adlı şiir tablosu Mersin Toros Üniversitesi bölüm başkanı Prof. Dr. Ahmet Özer tarafından satın alındı.
KÜLTÜR Haberi
ŞİİR HER YERDE

Şair Filiz Daş konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi:Tanımaktan büyük onur duyduğum bilim insanı Prof. Dr. Ahmet Özer sanat yolunda beni her daim yüreklendiren hocamız aydın fikirleriyle bulunduğu her ortamı aydınlatan, güzel şehrimizin güzide insanı Mersin Toros Üniversitesi'nde "TESADÜF OLAMAZDI" adlı şiir tablomu satın alarak beni onurlandırmıştır.

 Gelirini sokak canlarına bağışladığım bu tablo; projesinin bir parçası olmaktan büyük onur duyduğum, hayvan severlik duygusunu en üst seviyede yaşayan, hece kâfiye vezninde canlı yayın programlarında ben ve birçok insana elinde adeta sanat meşalesiyle yol gösterici olan duayen Şair Zeki Kaymakçı "ŞİİR KADRAJDA" projesi eserimdir.
  Muazzam tasarımını dizayn eden değerli hocam Zeki Kaymakçı tarafından kargo elime ilk ulaştığında emeğin bu denli değer görmüş olması beni oldukça duygulandırmıştır. Üniversite'de bir şiir tablomun olmuş olması benim için mutluluk sebebidir. Şiirlerimle okurlarımın duyarlı yüreklerine bir nebze de olsa merhamet, vicdan duygularıyla insanlığa dair birkaç mütevazı adım atabilirsem, sevgiye dair kalıcı izler bırakabilirsem bende bir şeyler başardığıma inanacağım. Ruhunda sanatın tek bir tozunu dahi taşıyan herkese selam olsun!
N'olur sevgiyle ve şiirle kalın...

Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞİİR, HER, YERDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı